Przyciągający portal z interesującymi artykułami.

Kraków mobilizuje się na wybory

0
Posted in Bez kategorii By admin

Głównym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest transport. Nasze województwa nie są przygotowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian a także usprawni całokształt gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg trzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.